Kolarskie ściganie na Mazowszu i w Raszkowie

26.06.2022

Weekendowe ściganie na Mazowszu (starsi zawodnicy) i w Raszkowie (młodsi zawodnicy).

Mazowsze.
W kat junior na dystansie 125 km w upalny dzień UKS Avatar reprezentowali Jakub Jankowski, Franciszek Kocur, Marek Filapek, Mikołaj Szulik niestety nie mógł wystartować w zawodach- przechodzi rehabilitacje kolana po upadku podczas Pucharu Narodów w Niemczech.
Kuba, Franek i Marek bardzo aktywnie uczestniczyli w atakach podczas zawodów, jednak bardzo wysokie tempo ponad 43km/h spowodowało że na ostatnich km zjechała się cała grupa, jedynym śmiałkiem który do ostatnich metrów utrzymał się przed peletonem był Kajetan Wąsowicz z klubu Kolejarz-Jura Częstochowa. Na finiszu z peletonu bardzo dobrze poradzili sobie Jakub Jankowski zajmując 12 miejsce, Franciszek Kocur 17 miejsce i Marek Filapek 82 miejsce.

Raszków – jazda indywidualna na czas. Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich.

Agata Sekta – 2 miejsce.
Lena Ruszkiewicz – 2 miejsce.
Bartek Łyżwa – 2 miejsce.
Łukasz Rutkowski – 3 miejsce.

Start wspólny.
Lena Ruszkiewicz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski!
Bartek Łyżwa także z tytułem Mistrza Polski!
Agata Sekta – 3 miejsce.
Dawid Szulik – 3 miejsce.
Z Raszkowa wywozimy aż 8 medali!!!


Dziękujemy trenerowi Rafałowi Królowi oraz opiekunowi Jackowi Ruszkiewiczowi za opiekę podczas zawodów.

Grupę kolarską UKS Avatar wspierają:
Martes Sport / Befared S.A. / Vertex S.A. / Bike Atelier Pszczyna / Anrex / Optyk Karolina / Auto Komis Foks / Marmur – Dulemba / KROSS / Activlab / Powiat Pszczyński / Suszec / No Limited / Jafi Sport / BudMur / MisBud / RS Serwis Sport / Befared Sa. / Optyk Karolina / No Limited / Powiat Pszczyński / Gmina Suszec / Moja Pszczyna / Kross / Dźwigiczorny / Merida Polska / Force Bike Polska / Pałac Bażantarnia / Activlab

Pozostałe aktualności