O nas

Uczniowski Klub Sportowy AVATAR powstał w Powiecie Pszczyńskim w 2017 roku. Założycielami są byli kolarze klubu GKS Krupiński Suszec oraz przedsiębiorcy którzy często korzystają z roweru aby oderwać się choć na chwilę od problemów życia codziennego. Klub ma na celu wspomaganie rozwoju pro sportowego u dzieci
i młodzieży. Jako grupa mamy doświadczenie w organizacji różnych imprez kolarskich dla dzieci i młodzieży.

 

MISJA

Swoją pasję oraz wiedzę chcemy przekazać najmłodszym, dla których rower jest atrakcyjną forma aktywności. Zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież, które chciałyby aktywnie spędzać czas, poznać tajniki kolarstwa a przy okazji świetnie się bawić…

WIZJA

Kolarstwo to nie tylko wyścigi i rywalizacja, to przede wszystkim sposób na zdrowy tryb życia. To jedna z form aktywności, która chroni dzieci i młodzież przed uzależnieniami takimi jak komputer czy telefon. Regularne treningi pozwalają poznać własny organizm, uczą przezwyciężać słabości i rozwijać swoje najmocniejsze strony. Kolarstwo to również nauka współpracy w grupie, partnerstwa w peletonie, a także kształtowanie cech charakteru niezbędnych aby zostać tym najlepszym.

ZAŁOŻYCIELE KLUBU

Rafał Sekta – mgr Wychowania Fizycznego

Swoją karierę kolarską zaczynał w Klubie GKS Krupiński Suszec, gdzie pod opieką trenera Franciszka Gazdy zdobywał pierwsze laury. Szkołę Średnią ukończył we Wrocławiu gdzie pod okiem trenerów kadry Narodowej Wincentego Majki oraz Waldemara Cebuli, miał możliwość doskonalić swoje umiejętności kolarskie. Wykształcenie wyższe zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Po paru latach przerwy poświęconych na wychowywanie dwójki dzieci, powrócił do kolarstwa jako zawodnik kategorii Masters. Największymi sukcesami są 4 medale Mistrzostw Polski. Obecnie swoją wiedzę w zakresie kolarstwa oraz propagowania zdrowego trybu życia chciałby przekazać dzieciom oraz młodzieży podczas treningów.

Michał Nowok – mgr inż. budownictwa

Od 7 lat intensywnie kręci na rowerze, a od 4 lat w peletonie kolarskim. Kilka lat ciężkiej pracy i regularne treningi zaowocowały pierwszym podium w sezonie 2017. Najważniejsze osiągnięcia pokonanie trasy Pszczyna – Wenecja 1000km w 4 dni. Michał swoją pracę również związał z zamiłowaniem do sportu, nadzoruje budowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Ojciec trójki dzieci, który wolny czas poświęca na treningi, niejednokrotnie z udziałem swojego syna.

Zbigniew Czorny – przedsiębiorca

Fan kolarstwa, często siada na rower aby odciążyć głowę z codziennych problemów, które towarzyszą przy prowadzeniu własnej działalności. Od dwóch lat startuje w Tour de Pologne amatorów. Wraz ze swoją rodziną wspierają lokalny klub kolarski.

Krzysztof Rutkowski – przedsiębiorca

Pomimo krótkiego stażu w peletonie zdobył III miejsce w mistrzostwach Małopolski. Przedsiębiorca, który mimo natłoku obowiązków zawodowych, zawsze znajduje czas dla swojej rodziny oraz kolarstwa. Rower daje mu wiele radości oraz sposobność do nawiązywania nowych znajomości. Ojciec trójki dzieci, jedno z nich także pokochało jazdę na rowerze.

Wspierają nas