UKS Avatar

Uczniowski Klub Sportowy AVATAR. Powstał w Powiecie Pszczyńskim w 2017 roku.

Założycielami są byli kolarze klubu GKS Krupiński Suszec oraz przedsiębiorcy którzy często korzystają z roweru aby oderwać się choć na chwilę od problemów życia codziennego. Klub ma na celu wspomaganie rozwoju pro sportowego u dzieci i młodzieży. Jako grupa mamy doświadczenie w organizacji różnych imprez kolarskich dla dzieci i młodzieży.

Założyciele:

Rafał Sekta
mgr Wychowania Fizycznego

Swoją karierę kolarską zaczynał w Klubie GKS Krupiński Suszec, gdzie pod opieką trenera Franciszka Gazdy zdobywał pierwsze laury. Szkołę Średnią ukończył we Wrocławiu gdzie pod okiem trenerów kadry Narodowej Wincentego Majki oraz Waldemara Cebuli, miał możliwość doskonalić swoje umiejętności kolarskie. Wykształcenie wyższe zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Po paru latach przerwy poświęconych na wychowywanie dwójki dzieci, powrócił do kolarstwa jako zawodnik kategorii Masters. Największymi sukcesami są 4 medale Mistrzostw  Polski.

Obecnie swoją wiedzę w zakresie kolarstwa oraz propagowania zdrowego trybu życia chciałby przekazać dzieciom oraz młodzieży podczas treningów.

Michał Nowok
mgr inż. budownictwa

Od 7 lat intensywnie kręci na rowerze, a od 4 lat w peletonie kolarskim. Kilka lat ciężkiej pracy i regularne treningi zaowocowały pierwszym podium w sezonie 2017.

Najważniejsze osiągnięcia pokonanie trasy Pszczyna – Wenecja 1000km w 4 dni.
Michał swoją pracę również związał z zamiłowaniem do sportu, nadzoruje budowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Ojciec trójki dzieci, który wolny czas poświęca na treningi, niejednokrotnie z udziałem swojego syna.

Zbigniew Czorny
Przedsiębiorca.

Fan kolarstwa, często siada na rower aby odciążyć głowę z codziennych problemów, które towarzyszą przy prowadzeniu własnej działalności. Od dwóch lat startuje w Tour de Pologne amatorów. Wraz ze swoją rodziną wspierają lokalny klub kolarski.

Krzysztof Rutkowski
Przedsiębiorca

Pomimo krótkiego stażu w peletonie zdobył III miejsce w mistrzostwach Małopolski. Przedsiębiorca, który mimo natłoku obowiązków zawodowych, zawsze znajduje czas dla swojej rodziny oraz kolarstwa. Rower daje mu wiele radości oraz sposobność do nawiązywania nowych znajomości. Ojciec trójki dzieci, jedno z nich także pokochało jazdę na rowerze.

Dorota Sekta

Żona Trenera Rafała, będzie wspierała klub w zakresie zarządzania i księgowości. Swoją aktywność fizyczną wplata w codzienność, propagując tym zdrowy tryb życia.

Tomek Barchański

Pasjonat sportu i rekreacji, od lat związany z kolarstwem.

Wojtek Wardziak
Przedsiębiorca w branży turystyka.

Swoją karierę kolarską zaczynał w Klubie GKS Krupiński Suszec, pod opieką trenera Franciszka Gazdy. Obecnie swoją przygodę z kolarstwem kontynuuje w grupie JAFISPORT BIKE TEAM. Wraz z  kolegami zdobył 2 medale mistrzostw  Polski w jeździe drużynowej na czas.