Mistrzowski weekend naszych kolarzy

24-25.09.2022

W pogodną sobotę 24 września piekarski MOSIR zaprosił miłośników kolarstwa na dziesiąta edycję „Tour de Piekary”. Trasa wyścigu rozpoczynała i kończyła się na Kopcu Wyzwolenia. Do sportowej rywalizacji stanęła także nasza Avatarowa reprezentacja i, jak zawsze, spisała się na medal!
W kategorii Młodziczek rewelacyjnie zaprezentowała się Agata Sekta, która wywalczyła 🥈 miejsce. Z kolei w kategorii Żakini pewnie wygrała Lena Ruszkiewicz, zdobywając 🥇 miejsce! Wśród Młodzików świetną postawę zaprezentował Łukasz Rutkowski, kończąc wyścig na 🥈 pozycji, a wśród Juniorów Młodszych triumfował Bartosz Łyżwa, który zdobył 🥇 miejsce. W kategorii Juniorów na podium znalazło się aż dwóch naszych zawodników: Mikołaj Szulik na 🥇miejscu i Marek Filapek na 🥉 miejscu.


Pozostałe wyniki:
Kategoria Młodziczka: Judyta Wloka – 5 miejsce 👏🏻 / Emilia Głąb – 6 miejsce 👏🏻
Kategoria Żak: Kamil Durok – 5 miejsce 👏🏻 / Bartosz Blokesz – 6 miejsce 👏🏻
Kategoria Żakini: Maja Rapior – 10 miejsce 👏🏻
Kategoria Młodzik: Igor Górka – 5 miejsce 👏🏻 / Hubert Blokesz – 6 miejsce 👏🏻
Kategoria Junior Młodszy: Stanisław Kocur – 6 miejsce 👏🏻
Piękna sportowa postawa i rewelacyjne wyniki to powód do dumy! Jesteście wielcy!

Niedziela w Wieluniu.

Na ten dzień czekaliśmy – my i nasi zawodnicy. Walka o punkty do samego końca, zacięta rywalizacja i mistrzowskie tytuły do zdobycia – stawka była bardzo wysoka. W niedzielę 25 września stawiliśmy się w Wieluniu na 52. Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim. To właśnie tu rozegrał się Finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Zawodnicy ścigali się w centrum miasta, pokonując okrążenia i walcząc o jak najlepszą pozycję i cenne punkty – bardzo ważne także w klasyfikacji generalnej. Nic więc dziwnego, że emocje sięgały zenitu!
Dziś niemal wszystko układało się po naszej myśli i z ogromną dumą i radością możemy ogłosić, że mamy w Avatarze prawdziwych mistrzów‼️ Nasza młodzież pokazała dziś waleczność, sportowe zacięcie i hart ducha cechujący najlepszych‼️
W kategorii Junior Młodszy, mimo kraksy i uszkodzenia roweru😥 świetnie poradził sobie Bartosz Łyżwa, który ukończył wyścig na 8 pozycji👏🏻. W kategorii Junior 🥇 miejsce wywalczył Mikołaj Szulik👏🏻, a tuż za nim, z medalem za 🥈 miejsce znalazł się Jakub Jankowski👏🏻. Nie byłoby to możliwe bez pomocy kolegów z drużyny – Franciszka Kocura, który uzyskał ostatecznie 8 lokatę 👏🏻 i Marka Filapka, który wyścig ukończył na 20 miejscu 👏🏻
Dzięki świetnemu występowi w Wieluniu, Mikołaj Szulik  został Mistrzem Polski w Kryterium Ulicznym na 2022 rok i zajął 🥇 miejsce w klasyfikacji generalnej👏🏻. Z kolei Jakub Jankowski zdobył tytuł drugiego Wicemistrza i w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski znalazł się na 🥉 pozycji👏🏻. Doskonałą 4 pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zajął Franciszek Kocur👏🏻. Brawo Panowie! Za piękną postawę, walkę do końca i drzemiącą w Was MOC! 🔥🔥🔥

Grupę kolarską UKS Avatar wspierają:

Martes Sport / Befared S.A. / Vertex S.A. / Bike Atelier Pszczyna / Anrex / Optyk Karolina / Auto Komis Foks / Marmur – Dulemba / KROSS / Activlab / Powiat Pszczyński / Suszec / No Limited / Jafi Sport / BudMur / MisBud / RS Serwis Sport / Befared Sa. / Optyk Karolina / No Limited / Powiat Pszczyński / Gmina Suszec / Moja Pszczyna / Kross / Dźwigiczorny / Merida Polska / Force Bike Polska / Pałac Bażantarnia / Activlab / TransKrusz / Sklep Rowerowy Super Koło / Hala Sportowa Suszec.

Pozostałe aktualności