Sowiogórski Tour za nami

14.08.2022

Ten weekend nasi juniorzy i juniorzy młodsi spędzili w Roztoczniku w Górach Sowich. To tam odbywał się Sowiogórski Tour – impreza, która kolejny raz przyciąga utalentowanych zawodników z całego kraju.

Sobota nie rozpieszczała pogodą🌧, a wymagająca trasa okazała się sprawdzianem dla naszych zawodników. Dziś juniorzy młodsi mieli do pokonana 72 kilometry. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, walcząc do samego końca. Wyniki po pierwszym etapie:
Dawid Szulik – 9 miejsce.
Stanisław Kocur – 38 miejsce.
Juniorzy wystartowali w południe i pokonali blisko 101 kilometrów. Dzięki współpracy całego zespołu , nasi zawodnicy mogą zaliczyć pierszwy dzień zmagań do udanych. Klasyfikacja pierwszego etapu:
Franciszek Kocur – 4 miejsce.
Jakub Jankowski – 13 miejsce.
Marek Filapek – 15 miejsce.
Kamil Handzlik – 38 miejsce.

Dziś rozegrano 2 etapy tej ciekawej imprezy. Rano odbył się wyścig ze startu wspólnego z finiszem na Przełęczy Woliborskiej. Bardzo wymagająca trasa, niełatwe warunki pogodowe i zmęczenie po wczorajszym ściganiu, nie osłabiły zapału naszej ekipy. Drugi etap skończyliśmy na doskonałych pozycjach!

Junior:
Franciszek Kocur – 🥉miejsce (czas 25:35)
Jakub Jankowski – 5 miejsce (czas 26:18)
Marek Filapek – 18 miejsce (czas 27:26)
Kamil Handzlik – 37 miejsce (czas 34:40)
Junior młodszy:
Stanisław Kocur – 20 miejsce (czas 28:47)
Dawid Szulik – 49 miejsce (czas 34:18)

Po godzinie 15 z kolei odbyła się jazda indywidualna na czas na odcinku 2,5 kilometra. Wśród juniorów triumfował Franciszek Kocur, który pokonał trasę najszybciej! Marek Filapek był 7, Jakub Jankowski 24, a Kamil Handzlik 29. Nasi juniorzy młodsi zajęli także doskonałe lokaty – Dawid Szulik był 4, a Stanisław Kocur 31. Po trzech etapach rywalizację zakończyliśmy na następujących miejscach:
Kategoria junior:
Franciszek Kocur – 2 miejsce
Jakub Jankowski – 10 miejsce
Marek Filapek – 16 miejsce
Kamil Handzlik – 37 miejsce
Kategoria junior młodszy:
Dawid Szulik – 24 miejsce
Stanisław Kocur – 36 miejsce

Gratulujemy całej ekipie waleczności, sportowej postawy i walki aż do końca! Jesteście wielcy!

Grupę kolarską UKS Avatar wspierają:
Martes Sport / Befared S.A. / Vertex S.A. / Bike Atelier Pszczyna / Anrex / Optyk Karolina / Auto Komis Foks / Marmur – Dulemba / KROSS / Activlab / Powiat Pszczyński / Suszec / No Limited / Jafi Sport / BudMur / MisBud / RS Serwis Sport / Befared Sa. / Optyk Karolina / No Limited / Powiat Pszczyński / Gmina Suszec / Moja Pszczyna / Kross / Dźwigiczorny / Merida Polska / Force Bike Polska / Pałac Bażantarnia / Activlab

Pozostałe aktualności