Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Słubicach „na szóstkę”…

Wydarzenia minionego weekendu w Słubicach przejdą z pewnością do historii naszego klubu.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym nasza drużyna rozpoczęła od udziału w sztafecie. Najmłodszej drużynie wśród 9 startujących zabrakło 10 sekund do miejsca na podium! Ten wynik podziałał mobilizująco na naszych zawodników i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy kolejnych dni Mistrzostw.

W sobotę na trasę ruszyły kategorie żaków i młodzików. Znakomitą dyspozycję w tym dniu pokazała Marta Sekta, która na mecie zameldowała się na drugim miejscu zdobywając tym samym tytuł Vice-mistrza Polski! Uskrzydlone skukcesem młodszej koleżanki na trasę wyruszyły młodziczki: Lena Ruszkiewicz, Oliwia Łyżwa i Maja Rapior. Najbliżej podium uplasowała się Lena zajmując wysokie 5 miejsce, Oliwia zajęła 7 miejsce a Maja 12 miejsce.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili Hubert Blokesz, Łukasz Rutkowski i Igor Górka w kategorii junior młodszy, Agata Sekta w kat. juniorka młodsza i Bartosz Łyżwa ze Staszkiem Kocurem w kat. junior. Najpierw w gronie 23 zawodniczek wystartowała Agata. Dobry start, pierwszą rundę pokonała na trzeciej pozycji i..w połowie drugiej rundy złapała gumę, na której musiała dojechać do strefy zmian. Strata czasu do czołówki okazała się nie do nadrobienia i ostatecznie Agata dojechała do mety na 6 miejscu. Następnie do startu ustawili się Hubert, Igor i Łukasz. Z czołówką walkę nawiązał tylko Hubert wjeżdżając na metę na 6 miejscu, Łukasz zakończył wyścig na 14 miejscu a Igor na 22 miejscu.

Jako ostatni z Avatarków do ścigania przystąpił Bartosz Łyżwa, który dwa dni wcześniej obchodził 17 urodziny!Niestety załapana guma sprawiła, że utrzymanie bliskiego kontaktu z czołówką nie było możliwe ale Bartosz walczył do końca o jak najlepszą pozycję wjeżdżając na metę na 6 miejscu. Staszek wjechał na metę na 18 miejscu.

Trasa wyścigu była wyjątkowa „nie nasza” tzn bardziej MTB niż przełaj. Cztery razy 6 miejsca naszych zawodników w tak doborowym towarzystwie to bardzo dobry wynik. Gdyby nie defekty…ale nie ma co gdybać, sport jest nieprzewidywalny.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych miejsc i dziękujemy za wysiłek włożony w osiągnięte wyniki.

Do Mistrzostw zawodnicy przygotowywali się na torze do jazdy przełajowej przy PZS2 w Pszczynie dlatego zarząd klubu składa ogromne podziękowania zarządowi powiatu pszczyńskiego za udostępnienie terenu do jego budowy. Dziękujemy również rodzicom za pomoc logistyczną podczas zawodów.

Kat. Żakinia – Marta Sekta II miejsce / Vice-mistrz Polski!
Kat. Juniorka Młodsza – Agata Sekta 6 miejsce
Kat. Junior Młodszy – Hubert Blokesz 6 miejsce, Łukasz Rytkowski 14 miejsce, Igor Górka 22 miejsce.
Kat. Junior – Bartosz Łyżwa 6 miejsce i Stanisław Kocur 18 miejsce.

Sztafeta w składzie B.Łyżwa, S.Kocur, H.Blokesz i A.Sekta – 4 miejsce!

Klubowo 6 miejsce na 51 startujących drużyn!

 Więcej zdjęć na naszym facebooku – kliknij

Wyjazdy współfinansowane ze środków Gminy Suszec, Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Pszczyna.

Grupę kolarską UKS Avatar wspierają:
Martes Sport / Radvik / Piekarnia-Cukiernia „u Brzęczka” / #KSMZeman / #BefaredSA / Vertex S.A. / Optyk Karolina / Anrex SC Anderko Karol Tomasz / Sklep Rowerowy Super Koło / P.W. „EKa” sp z o.o. / Bike Atelier – Pszczyna / Biorsel / Merida Polska / Bike Atelier Team / RS Serwis Sport / Trans-Krusz / Delikatesy Centrum Radostowice / POPP Pszczyna / Powiat Pszczyński / Moja Pszczyna / Gmina Suszec / @obserwujący

Pozostałe aktualności