Gala podsumowania sezonu kolarskiego 2023

W piątek 19 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu podsumowaliśmy sezon kolarski 2023. Gala podsumowania odbyła się po raz szósty a jej organizatorem był Zarząd klubu kolarskiego UKS AVATAR, którego prezes i zarazem trener Rafał Sekta przywitał obecnych gości:

Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego pana Rafała Makowskiego.
Starostę Powiatu Pszczyńskiego panią Barbarę Bandołę.
Wójta Gminy Suszec pana Mariana Pawlasa.
Sołtysa Kobielic panią Bronisławę Czernecka.
Sekretarza Powiatu oraz Przewodniczącego Rady Gminy Suszec pana Szymona Sektę.
Sekretarza Gminy Suszec pana Romana Szopę.
Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu panią Katarzynę Krzempek.
Dyrektora Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej pana Marcina Bienioszka.
Radnego Gminy Suszec pana Antoniego Kusia.
Radnego Sołectwa Kobielice pana Marcina Czecha.
Redaktora Gazety Suszeckiej panią Monikę Panfil.
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kobielicach panią Renatę Ławniczek.

– oraz trenerów: Rafał Króla, Wojciech Magulski i społecznych opiekunów podczas zajęć: Karola Anderko i Krystiana Blokesza.

Prezes UKS AVATAR przywitał również sponsorów i partnerów obecnych na sali oraz tych, którzy z różnych powodów nie dotarli na dzisiejsze spotkanie:

Firma KSM Zeman zajmująca się przemysłem energetycznym – pan Henryk Zeman.          
Firma Martes Sport sieć sklepów sportowych – pan Tomasz Barchański.
Firma Befared Fabryka reduktorów i motoreduktorów – pan Mariusz Chęciński     
Firma Vertex Producent Rolet Moskietier, Żaluzji – pan Janusz Gibas.                                                                  
Firma Anrex Produkcja wyrobów ze stali nierdzewnej – Karol Anderko.                   
Firma Trans Krusz Transport Samochodowy – Grzegorz Gruszka.            
Firma Optyk Karolina sieć sklepów optycznych –  Rafał Kryut.
Firma Delikatesy Centrum Radostowice sieć sklepów spożywczych –  pani Maria Szpyra.
Sklep Rowerowy Super Koło – Przemek Skrzyszowski.
Piekarnia Cukiernia „U Brzęczka” – Tomasz  Brzęczek.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Eka” – pan Bogusław Musiolik.
oraz wszystkich zawodników, zawodniczki oraz ich rodziny.

Szanowni Państwo!

6 sezonów za nami! To 6 lat ciężkiej pracy, wyrzeczeń i poświęceń – zarówno ze strony zawodników i ich rodzin, jak i trenerów. Kiedy w 2017 roku, przy szkole podstawowej w Kobielicach, rozpoczynaliśmy działalność klubu, nawet w najśmielszych przypuszczeniach nie zakładałem, że wychowamy zawodników, którzy będą Mistrzami Polski, medalistami, uczestnikami Olimpiady, zawodnikami kadry polski, że nasi mali sportowcy zasilą zawodowe grupy kolarskie w Polsce i za granicą. Każdy rok uświadamia mi, że nasza praca ma sens, a zaangażowanie przynosi wymierne rezultaty. To marzenie każdego trenera, zawodników i ich rodziców. Każda godzina treningu, każdy przejechany kilometr zbliżają nas do celu, pomagają osiągnąć sukces. Jednak równie ważna jest nasza misja. Chcemy zaoferować dzieciom i młodzieży atrakcyjną alternatywę dla wirtualnego świata. Poprzez sport kształtujemy charaktery młodych ludzi i pokazujemy, ile daje radości i jakie efekty przynosi systematyczna praca. To chyba najważniejszy cel, jaki ja i moi koledzy chcemy osiągnąć. Nie odwołujemy startów naszych zawodników i zawodniczek, nie przerywamy treningów z powodu pogody czy trudnych warunków. Świadczy o tym chociażby udział w wyścigach przełajowych, często w grząskim błocie, a innym razem w siarczystym mrozie. Wybraliśmy sobie jedną z najtrudniejszych dyscyplin sportowych, lecz ta dyscyplina kształtuje charakter. Nie wszyscy zwiążą swoją przyszłość z kolarstwem, rozwijając karierę zawodową w tym kierunku i zdobywając tytuły mistrzowskie. Jednak jestem przekonany, że to, czego nauczą się teraz, zaowocuje w ich dorosłym życiu. Wychowujemy kolejne pokolenia dzieci kochających sport i odnajdujących w nim swoją życiową pasję. Jednak aby nasz klub mógł się rozwijać, musimy współdziałać! Nasza działalność opiera się na udanej współpracy z Włodarzami Gmin i Powiatu oraz z jednostkami samorządowymi. Równie ważna jest przychylność sponsorów, za co wszystkim Państwu dziękujemy.  Dziękuję, że rozumiecie naszą determinację i wspieracie kolarstwo!

Wszyscy wiemy jaka jest cena sukcesu. Wszyscy też znamy jego smak. Dzięki Wam – tworzącym nasz klub, dzięki Waszemu zaangażowaniu i codziennemu wysiłkowi, ta praca ma sens. Tworzymy silną grupę i codziennie udowadniamy, jak ważne są pasja i miłość do kolarstwa. Dziękuję obecnym na naszej gali gościom, sponsorom, ale przede wszystkim dziękuję Wam – zawodnicy i rodzice – za to, że jesteście i nadajecie sens naszemu wysiłkowi.

Chciałbym również podziękować Frankowi Kocurowi i Jakubowi Jankowskiemu, którzy pragną dalej się rozwijać i kontynuować swoje sportowe ambicje w zawodowych grupach kolarskich. Napełnia nas dumą fakt, że chcą związać swoją przyszłość z kolarstwem. Kibicujemy chłopakom w nowych drużynach. Frankowi, który będzie reprezentował czeską grupę zawodową TUFO PARDUS PROSTEJOV i Jakubowi który będzie reprezentował polską grupę Cartusia Kartuzy Bike Atelier – życzymy powodzenia, wytrwałości i mamy nadzieję, że nigdy o nas nie zapomnicie!

Pragnę z tego miejsca złożyć podziękowania mojej żonie Dorocie, która z uśmiechem i zrozumieniem akceptuje moje oddanie klubowi, setki godzin treningowych, pracy przy komputerze, poświęconej na rozpisywanie treningów czy sprawozdania i która toleruje moją nieobecność w domu w trakcie dni wyścigowych.

Z rąk Prezes Rafała Sekty goście otrzymali pamiątkowy album zdjęciowy podsumowujący sezon 2023 oraz okolicznościową statuetkę. Zawodnikom wręczono torby sportowe ufundowane przez Gminę Suszec.

Uroczyste spotkanie otworzył występ utalentowanych solistek z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie – Emili Wojtali i Zofii Kałamały. Następnie zobaczyliśmy występ zespołu gimnastyczek artystycznych SGA z Bielska Białek pod opieką pani Anny Duszy oraz występ młodych, utalentowanych tancerzy z gminy Suszec pod kierownictwem pani Karoliny Głowińskiej – grupa K’boom i Mini K’boom.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy!

Rafał Sekta i Zarząd UKS AVATAR.

Obszerna galeria zdjęciowa TUTAJ i TUTAJ

Fot. Sebastian Mrozek

Pozostałe aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.