Avatarki na Bryksy Cross w Gościęcinie

Cyclocross w Gościęcinie w opinii środowiska kolarskiego uważany jest za kolarski przełajowy klasyk, którego trasa jest kompletna pod względem technicznym, z wieloma zakrętami, podjazdami i sekcją schodów. Tegoroczna 30 już edycja odbywała się w całkowicie zimowej aurze, przy minusowej temperaturze, w śniegu i błocie, w której udział wzięli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Impreza zaliczana jest do kalendarza UCI z kategorią C2 (Super Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym).

Forma naszych zawodników zgodnie z oczekiwaniami pnie się w górę! Najlepszy wynik zanotowała Marta Sekta zajmując najwyższe miejsce na podium! Za tydzień kolejne i ostatnie zawody w tym roku we Włoszakowicach i Zielonej Górze. Poniżej wyniki naszych zawodników:

ELITA / U-23 Panowie (19,6 km) – Franek Kocur na 17 miejscu / 5 miejsce w U-23.
JUNIOR (11,2 km) – Bartosz Łyżwa 11 miejsce, Stanisław Kocur 23 miejsce
JUNIOR MŁODSZY (5,6 km) – Hubert Blokesz 5 miejsce, Igor Górka 13 miejsce, Łukasz Rutkowski 15 miejsce.
JUNIORKA MŁODSZA (5,6 km) – Agata Sekta 8 miejsce.
MŁODZICZKA (2,8 km) – Oliwia Łyżwa 4 miejsce, Lena Ruszkiewicz 8 miejsce, Maja Rapior 11 miejsce.
MŁODZIK (5,6 km) – Bartosz Blokesz 20 miejsce, Kamil Durok 28 miejsce.
ŻAKINIA / ŻAK – Marta Sekta 1 miejsce! / Bartosz Pajchrowski 15 miejsce.

Bardzo dziękujemy zawodnikom za walkę w tych bardzo trudnych warunkach a rodzicom za pomoc techniczną na miejscu.

Fot. własne (więcej zdjęć na naszym facebooku)

Wyjazdy współfinansowane ze środków Gminy Suszec, Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Pszczyna.

Grupę kolarską UKS Avatar wspierają:
Martes Sport / Radvik / Piekarnia-Cukiernia „u Brzęczka” / #KSMZeman / #BefaredSA / Vertex S.A. / Optyk Karolina / Anrex SC Anderko Karol Tomasz / Sklep Rowerowy Super Koło / P.W. „EKa” sp z o.o. / Bike Atelier – Pszczyna / Biorsel / Merida Polska / Bike Atelier Team / RS Serwis Sport / Trans-Krusz / Delikatesy Centrum Radostowice / POPP Pszczyna / Powiat Pszczyński / Moja Pszczyna / Gmina Suszec / @obserwujący

Pozostałe aktualności